środa, 31 sierpnia 2011

all stories must end - zapowiedź


Pewien mały chłopiec miał trudności z zaakceptowaniem przemijania. Nie mógł zrozumieć, dlaczego wszystko musi się kiedyś skończyć oraz dlaczego te miłe i przyjemne rzeczy wybitnie się w tym przemijaniu specjalizują. Ostatecznie czy jest się czemu dziwić skoro wychował się oglądając Niekończącą się opowieść? To wszystko przekładało się na niechęć do pożegnań, które w jego wykonaniu zwykły kończyć się nie standardowym 'cześć', a niosącym nadzieję 'do zobaczenia'.

W nawiązaniu do pewnego chłopca w trakcie trwania najbliższej wyprawy do Świata Pomiędzy będę miał okazję użyć podobnych słów. Nie powiem wam 'do zobaczenia', bo w końcu chowam się za mikrofonem i to na dodatek po drugiej stronie Internetu, powiem wam 'do usłyszenia'. Niestety po tym standardowym zwrocie zabraknie równie często przeze mnie używanego 'za tydzień'.

All stories must end to będzie krótka opowieść o przemijaniu oparta o świetny koncept album formacji Betrayal at Bespin. Pojawi się też brzmienie miesiąca i kilka innych bardzo ciekawych muzycznych propozycji. Całość podszyta będzie pewną dozą nostalgii (jak mówić o przemijaniu bez wspomnienia o takim uczuciu?), ale nie powinien to być dominujący nastrój. W odróżnieniu od kilku ostatnich spotkań pojawi się trochę mocniejszych brzmień, ale nadal w klimacie Świata Pomiędzy.

Słyszymy się jak zwykle w piątek po 21 w Radiu Aktywnym.

Przypominam też o możliwości nadsyłania swoich głosów do notowania the whispers of sadness!