czwartek, 10 kwietnia 2014

4. urodziny I'm Stuck Between - podsumowanie


W pierwszą środę kwietnia studio Radia Aktywnego było świadkiem niezwykłej audycji. I'm Stuck Between z niemałym przytupem świętowało swoje czwarte urodziny. W związku z taką okazją trzeba było przygotować naprawdę ciężkie działa ogromnego kalibru. Sama audycja potrwała cztery godziny w trakcie, których rozbrzmiały przeboje Świata Pomiędzy, pojawiły się tony nagród, gości i miłych akcentów.

Utwory wykorzystane w audycji z powodzeniem można odbierać jako kartki z pamiętnika. Z każdą kompozycją wiążą się intensywne wspomnienia związane nie tylko z audycją. Dla zobrazowania zasady doboru utworów pozwolę sobie przytoczyć dwa przykłady. Wish You Were Here to jedno z moich najwcześniejszych wspomnień muzycznych i jeden z najukochańszych albumów, a Mono i Follow the Map to historia największej, koncertowej wyprawy. Utworami - wspomnieniami od pierwszych do najnowszych audycji podróżowaliśmy przez cztery godziny. Utwory wybrane przeze mnie zostały skrzętnie uzupełnione muzycznymi skojarzeniami radiowców z audycją. Paweł Bogdan zaproponował Riverside Same River, Tomek Kubik - Again od Archive, Maciek Wałejko tytułową kompozycję z najnowszego albumu Blindead, a Dominika i Michał, którym zająłem audycję odpowiednio The Cure (Homesick), Maybeshewill (He Film the Clouds pt. 2), Sleep Party People (10 Feet Up) oraz Antimatter (The Weight of the World), Blindead (Affliction) i Porcupine Tree (What Happens Now?).


Riverside - Stuck Between [Voices In My Head, 2005]
Pink Floyd - Wish You Were Here [Wish You Were Here, 1975]
Crippled Black Phoenix - Raise Up and Fight [200 Tons of Bad Luck. 2009]
Porcupine Tree - Heartattack in a Layby [In Absentia, 2001]
The Cure - Homesick [Disintegration, 1989]
Maybeshewill - He Film the Clouds Pt. 2 [Not for Want of Trying, 2008]
Sleep Party People - 10 Feet Up [Sleep Party People, 2010]
Mono - Follow the Map [Hymn To The Immortal Wind, 2009]
Tides From Nebula - When There Were No Connections [Aura, 2009]
SleepmakeswavesOne Day You Will Teach Me To Let Go Of My Fears [In Today Already Walks Tomorrow, 2008]
Mogwai - Take Me Somewhere Nice [Rock Action, 2001]
Lunatic Soul - Lunatic Soul [Lunatic Soul, 2008]
Amenra - Wear My Crown [Afterlife, 2009]
Riverside - Same River [Out of Myself, 2004]
Archive - Again [You All Look the Same to Me, 2002]
Blindead - a7bsence [Absence, 2014]
Isis - Dulcinea [In The Absence of Truth, 2006]
A Swarm of the Sun - Refuge [The King Of Everything, 2007]
Letters From SilenceLost Between The Lines [No Plain Shortcuts, 2011]
Betrayal at Bespin - Mine Hands Are On Fire [Rains, 2012]
Our Ceasing Voice - Highway Lights [When the Headline Hit Home, 2012]
Henry David's Gun - Melting Ice [TBA]
AntimatterThe Weight Of The World [Planetary Confinement, 2008]
Porcupine Tree - What Happens Now?  [The Incident, 2009]
Blindead - Affliction XXVII II MMIX [Affliction XXIX II MXMVI, 2010]
NoSound - Hope For the Future [Sol29, 2005]

  Za stworzenie fury fantów odpowiadają m.in. Post-rockPl, Defying, Thesis, Servants of Silence, Nocny SuperSam, Patrick the Pan, Tune, HOAP, Collapse Under The Empire, Version Studio Records (A Swarm of the Sun, Aoria, The Isolation Process, Kausal, Come Sleep), Dead Can Talk...

Pierwsza tura nagród lada moment powinna do was trafić, więc powoli możecie zacząć dręczyć listonoszy!


Oprócz masy wspomnień, świetnej muzyki i nagród nieoczekiwanie pojawiły się też okoliczności, które muszę potraktować jak największą niespodziankę, która spotkała mnie w Świecie Pomiędzy. W trakcie audycji do studia wparował tort. Nie był to byle jaki wypiek, a tort nad torty zaopatrzony w logo audycji. Uwierzcie na słowo - smakował cudnie. Zaczęły też do mnie spływać wasze życzenia w formie papierowej. Tęskniłem za uczuciem zaglądania do skrzynki w oczekiwaniu na list. Dzięki!


Z tego miejsca chciałem też podziękować wszystkim, którym udało się choć raz wkroczyć do Świata Pomiędzy i opuścić go z uczuciem nienasycenia. Słowa uznania należą się także tym, którzy nie bali się krytykować, co ostatecznie wyszło mi na dobre. Dziękuję też wszystkim wspaniałym ludziom, których miałem okazję poznać i nawiązać bliższe relacje - zespołom, muzykom, słuchaczom, promotorom. Dzięki!