czwartek, 27 października 2011

Dorena i Lora Lie w Eufemii

Pierwszym przystankiem na koncertowym, listopadowym rozkładzie jazdy jest występ formacji Dorena. Ta szwedzka post-rockowa grupa wystąpi w warszawskiej Eufemii już 9 listopada, a supportować ją będzie Lora Lie.

Dorena to szwedzki zespół nurzający się w post-rocku, założony w 2007 roku niedaleko Göteborga. Członkowie zespołu to ludzie z ciekawą, muzyczną przeszłością, którzy odnaleźli wspólne pole do twórczego rozwoju. Efektem działalności muzyków zafascynowanych przestrzennymi dźwiękami było nagranie debiutanckiego albumu Holofon (2009). W 2010 roku światło ujrzał drugi krążek About Everything and More.

Twórczość Doreny urzeka delikatnymi melodiami i intymną atmosferą. Szwedzki kwintet charakteryzuje się niezwykłym muzycznym wyczuciem oraz umiejętnością komponowania chwytliwych, hipnotycznych utworów.


Lora Lie jest jednym z wyróżniających się polskich zespołów, poruszających się w muzycznym podziemiu. Warszawski kwartet tworzy muzykę mocno osadzoną na melancholijno-nostalgicznych fundamentach, inspirowaną dokonaniami m.in. PJ Harvey i CocoRosie .

Na koncie formacji jak do tej pory znalazły się dwa ciepło przyjęte przez odbiorców wydawnictwa w postaci minialbumów: Rewind (2010) i Catadores (2011).

Kiedy?: 09.11.11
Gdzie?:
Klubojadalnia Eufemia (Krakowskie Przedmieście 5)
Cena:
20 pln

Źródła do zdjęć:
Dorena: Facebook/Filip Mijatovic
Lora Lie: Facebook/Anna Kieblesz