środa, 9 listopada 2011

about everything and more - zapowiedźTęcza to zjawisko optyczne i meteorologiczne powstające w wyniku rozszczepienia światła załamującego i odbijającego się wewnątrz kropli wody. Pewien mały chłopiec doskonale o tym wiedział, wszak znane mu były racjonalne wyjaśnienia większości zagadek rządzących dziecięcym światem. Jednak nigdy nie przeszkadzało mu to odbierać pewnych zjawisk jako magii, jak również poświęcać im dużo uwagi i energii, chociażby poprzez wielogodzinne wgapianie się w zmiennokształtne obłoki nieskrępowanie szybujące po błękitnym niebie.  

Magia dźwięku, magia obrazu, magia emocji i chwil to coś czego pożądał całym swoim pewnomałochłopięcym jestestwem. To pragnienie, poddawane nieustannej opiece i pielęgnacji, dotrwało w nim do dziś.


About everything and more to tytuł naszego najbliższego spotkania, zresztą tytuł wyjątkowy. Tak nazwane zostało ostatnie wydawnictwo szwedzkiego zespołu Dorena, który w  piątkowy wieczór będzie jeszcze pobrzmiewać w mojej głowie (oczywiście po środowym koncercie). Tytuł ten jest też tłumaczeniem łacińskiej sentencji: De Omnibus Rebus Et Nonnullis Aliis.Oprócz postkoncertowych wrażeń pojawi się trochę zimowych impresji ze świata muzyki eterycznej. Nie obędzie się bez  nostalgicznego zamyślenia typowego dla Świata Pomiędzy, nie zabraknie też radości (zamglonej, lecz zawsze...). 

Śpieszę z wyjaśnieniami dla wszystkich zastanawiających się, co przedstawia obrazek zespolony z audycją. Otóż widoczna jest na nim tęcza, a przynajmniej jej odbicie ze Świata Pomiędzy.


Audycji i'm stuck between posłuchać można w każdy piątek po 21 w Radiu Aktywnym.