wtorek, 10 lipca 2012

[konkurs] Andrzej Te - Freelancer


Poznajemy młodego Iksa Igreka jako nastolatka zamieszanego w działalność przestępczą, któremu nieobce są alkohol, narkotyki, pobicia oraz izby wytrzeźwień. Wspomnienia Iksa skupiają się głównie na obozie młodzieżowym w Lloret de Mar (Hiszpania) i początku nielegalnych przygód, związanych między innymi z kradzieżami. Jako powieść inicjacyjna, traktująca o dojrzewaniu i próbie przejścia z „Dziecięcości” w „Dorosłość”, z czasem przenosi nas w okres, w którym Iks jest trzydziestoletnim mężczyzną, zmuszonym do zamknięcia prowadzonej przez lata własnej firmy i pójścia na „wakacje na bezrobociu”. Wkroczył zatem w kolejną iluzoryczną rzeczywistość, gdzie normą staje się zwyczajowy rytm dnia: praca-dom-praca. Pojawiają się refleksje na temat ogólnej idei wolności i zniewolenia współczesnego człowieka. Aby dalej posiadać cel i sens albo żeby się ich pozbyć już na zawsze i osiągnąć upragniony spokój, Iks Igrek wyznacza sobie własną MISJĘ…

Radio Aktywne to nie tylko nacisk na muzykę, to także promocja słowa pisanego. Na pełny etat zajmuje się tym Bartosz Raducha i jego Kurier Literacki, ale dobrze wiecie, że ja również zachęcam do czytania przy każdej możliwej okazji. Taka okazja nadarzyła się po raz kolejny. Do wygrania w audycji i'm stuck between książka Andrzeja Te zatytułowana Freelancer. Jak dobrać się do książki? Można to zrobić w trzech prostych krokach:
  1. Polub audycję i'm stuck between na portalu facebook. Jak już lubisz to masz z górki!
  2. Na adres mailowy kamil.drozdz[at]radioaktywne.pl wyślij odpowiedź na pytanie: Kto jest autorem komiksu stanowiącego integralną część książki? 
  3. Trzymaj kciuki, bo spośród poprawnych odpowiedzi zostanie wyłoniony zwycięzca!
UWAGA! Konkurs trwa do godziny 23.59 dnia 15.07.12. Wśród nadesłanych odpowiedzi zostanie wyłoniony zwycięzca, z którym skontaktuję się mailowo. 

Andrzej Te. Rocznik 1982. Urodzony w Szczecinie, mieszkający w Europie. Autor zbioru opowiadań „Dzieci TV” (Jirafa Roja, 2011), tomiku „wystarczy zalać” (WFW, 2011) oraz mikropowieści pt. „PRacownik”, opublikowanej pod pseudonimem Hubert Hurbański (WP Albatros, 2009). Dla bardziej zainteresowanych: www.andrzejte.pl.