wtorek, 26 czerwca 2012

D'où venons nous? Que sommes nous? Où allons nous? II


Po raz kolejny mam okazję nawiązać do postimpresjonistycznego obrazu Paula Gauguina zatytułowanego Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Blisko rok po upublicznieniu wyników ankiety, która miała nakreślić to skąd pochodzicie zdecydowałem się na jej powtórzenie. Wszystko po to, żeby lepiej was poznać i skuteczniej ukierunkować promocję Świata Pomiędzy. Cieszę się, że przy tym drugim podejściu udało się uzyskać tak duży odzew. Serdecznie dziękuję za zainteresowanie tym tematem. 

Skąd pochodzimy?

Jak widać na załączonym obrazku po raz kolejny bardzo dużą rolę odegrała poczta pantoflowa. W związku z tym serdecznie zapraszam was do szerzenia idei Świata Pomiędzy wśród swoich znajomych. Coraz większą rolę odgrywa także last.fm, co prawdopodobnie wynika z powstania stosownej grupy w tym serwisie, a także facebook, czego idealnym odzwierciedleniem jest coraz większa popularność fanpage'u. Zapraszam do aktywizowania się w obu tych miejscach.

Kim jesteśmy?

Udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest nieco trudniejsze. Nie mniej jednak korzystając ze statystyk strony audycji na portalu facebook, mogę przytoczyć kilka faktów. Na chwilę obecną:
  • 52% z was to mężczyźni, co jest niemałym zaskoczeniem, bo przez bardzo długi czas liczba kobiet było znacznie większa niż liczba mężczyzn.
  • Ponad połowa z was znajduje się w grupie wiekowej 18-24 lat, a co trzecia osoba w grupie 25-34 lat. Co ciekawe w młodszych grupach wiekowych dominują panie, a w starszych panowie.
  • Większość z was przebywa w Warszawie, ale coraz bardziej w siłę rosną reprezentacje Wrocławia, Krakowa i Lublina.
Dokąd zmierzamy?

Ta kwestia chyba najbardziej zależy ode mnie. 
  • Na początek skupię się na przerwaniu tej niezwykle długiej przerwy w nadawaniu audycji i'm stuck between. Najbliższa podróż do Świata Pomiędzy została już zapowiedziana.
  • Kolejnym etapem będzie powolny, ale mam nadzieję, że skuteczny powrót do pisania. Musicie mi wybaczyć zaniedbanie również tej aktywności, ale chwilowo borykam się z szalenie ograniczonym czasem oraz wstrętem do słowa pisanego. Zacznę od recenzji aktualnego (jeszcze) brzmienia miesiąca, którym jest krążek formacji Ninth Moon Black zatytułowany Chronophage
  • Prawdopodobnie od lipca powrócą także konkursy. Na chwilę obecną dysponuję kilkoma płytami i jedną książką przeznaczonymi na ten cel. Niedługo postaram się również ten zbiór rozszerzyć.
  • Na początku lipca chciałbym również ruszyć z kolejną edycją Szeptów Smutku, czyli notowaniem The Whispers of Sadness III.
  • Dodatkowo przymierzam się do przedstawienia wam mojego małego, prywatnego notowania dziesięciu albumów, które w największym stopniu wpłynęły na ukształtowanie się Świata Pomiędzy. Mam nadzieję, że i ta inicjatywa ruszy na początku lipca.
Pytanie tylko dokąd nas to wszystko zaprowadzi? .