wtorek, 7 maja 2013

Podsumowanie wydawnicze (IV)


Pomysł na tworzenie cząstkowych podsumowań muzycznych roku 2013 wydawał mi się atrakcyjną formą prezentowania treści, którym nie zawsze udało się dorobić recenzji na blogu, a i czasami nie miały okazji pokazać się w audycji, choć z pewnością na taki zaszczyt zasługują. Zresztą nie będę ukrywał, że wciąż mam nadzieję, że jest to ciekawa i pouczająca lektura. Jednak albo faktycznie pokazuje się coraz mniej płyt, które mnie interesują, albo znacząco spadła moja umiejętność przyjmowania dużej ilości treści. 

Co ciekawego pojawiło się w kwietniu?

(07.04.13): Lennox Row - The sounds of our flights to ciekawa, muzyczna opowieść o międzyplanetarnych podróżach, poznawaniu nowych światów i masie doświadczeń, w której główną rolę odgrywa elektronika. Elektronika w I'm Stuck Between? Niemożliwe? A jednak!


 
(18.04.13): Autism - The Crawling Chaos to ciekawa historia oparta o opowiadanie H.P. Lovecrafta. Choć nie wszystko zdaje się pasować do nastroju kreowanego przez Litwinów, to z pewnością krążek stanowi łakomy kąsek nie tylko dla fanów literatury grozy.


(19.04.13): Collapse Under The Empire - The Silent Cry to kolejne nieoczekiwane wydawnictwo Niemców, które rozbija dwupłytowy koncept album. Na Sacrifice & Isolation przyjdzie nam poczekać do jesieni, ale nie ma co narzekać, bo wiosenny minialbum to naprawdę solidny, mroczny, filmowy materiał.


(21.04.13): Butterfly Trajectory - Astray to niesamowity materiał i świetny prognostyk na album długogrający. Tylko ileż można czekać na longplay? Nieładnie jest tak drażnić fanów spragnionych nowości, a wspomniana EPka trwa zaledwie dwanaście minut, co jest zdecydowanie zbyt małą ilością twórczych wynurzeń Poznaniaków.


Również w kwietniu ukazały się albumy zespołów: Everything Is Made In China oraz The Ocean, ale z różnych względów nie udało mi się solidnie wgryźć w twórczość tych muzycznych tworów. Zaistniałe braki mam zamiar nadrobić.

To chyba na tyle, ale jeżeli uważacie, że jakiejś pozycji wydawniczej zabrakło w tym zestawieniu, a pasuje ona do pokręconych realiów tego miejsca, to dajcie znać, a postaram się ją uwzględnić.