poniedziałek, 7 września 2015

pomiędzy wierszami - zapowiedź


Wielokrotnie miałem już okazję zapewniać was, że tekst w muzyce bywa szalenie istotny. Często zdarza się, że urzeka nas muzyka, w końcu nie brakuje rewelacyjnych utworów instrumentalnych, a czasami to w tekście znajdujemy odzwierciedlenie naszych myśli. A co jeśli połączymy tekst wybitnego autora z nieobliczalną naturą muzyka i nieprzeciętnymi umiejętnościami wokalisty? W najbliższym wydaniu audycji posłuchamy muzycznych interpretacji wierszy polskich poetów.

Od bardzo dawna chciałem pozachwycać się nad poezją w muzyce niebanalnej, ale jak od tej pory nie było do tego okazji. Mam na uwadze to, że tych audycji przede mną jest coraz mniej, więc postanowiłem dłużej już nie czekać i przytoczyć kilka niezwykłych przykładów. Playlistą zbudują utwory formacji Pustki, z pewnością pojawi się płyta Gajcy oraz dokonania Digit All Love, ale to nie wszystko.

Słyszymy się w środę od 21.00 w Radiu Aktywnym!

Powtórka audycji emitowana jest w czwartki od 11.30. Słuchać możecie przez stronę RA lub przez aplikację TuneIn na urządzeniach z systemem Android.